Kim jest Wirtualna Asystentka?

Jesteś tutaj, na moim blogu, bo już pewnie słyszałeś o Wirtualnej Asystentce, ale nadal to określenie brzmi dla Ciebie dość enigmatycznie i chcesz wiedzieć więcej. Być może gdzieś w onlajnie natrafiłeś na ogłoszenie Wirtualnej Asystentki lub ktoś z Twoich znajomych korzysta z jej usług i sobie chwali. A Ty tak naprawdę nie wiesz… kim jest Wirtualna Asystentka i czy to jest ktoś, kogo potrzebujesz w swoim biznesie.

Wirtualna Asystentka to…

To osoba, która wykonuje różne zadania administracyjne, organizacyjne, techniczne dla swojego klienta, ale nie jest fizycznie obecna w biurze. Wszystkie zadania realizuje zdalnie w uzgodnionym przez obie strony terminie. Do swojej pracy potrzebuje jedynie komputera, internetu oraz kawałka własnej przestrzeni domowej lub coworkingowej.

Co to oznacza dla Ciebie?

  • Nie musisz zastanawiać się, gdzie w Twoim biurze stanie jeszcze jedno biurko, bo Wirtualna Asystentka pracuje zdalnie.
  • Nie masz żadnych ograniczeń w wyborze Wirtualnej Asystentki, możesz wybrać osobę, z którą dzieli Cię duża odległość – 100 km, 400 km, a nawet jeszcze więcej.
  • Wirtualna Asystentka jest też przedsiębiorcą, więc za wykonane usługi otrzymasz fakturę VAT, którą wliczysz sobie w koszty (tak jest w moim przypadku).

Zadania, które możesz oddelegować Wirtualnej Asystentce

Pewnie teraz zastanawiasz się, jakie zadania możesz oddelegować Wirtualnej Asystentce? Trochę Ci w tym pomogę! Poniżej znajdziesz trzy przykładowe zadania:

[Przykład 1 ] Papierkowa robota

Twoja sytuacja: Rozpoczynasz współpracę z nowym klientem lub pracownikiem i czeka Cię sporo papierologii. Masz gotowe szablony umów, dokumentów, ale nie masz czasu i/lub chęci na ich przygotowanie.

Jak mogę Cię wesprzeć?
Zajmę się wypełnieniem szablonów dokumentów, a następnie wyślę je do odpowiednich osób za pośrednictwem platformy umożliwiającej złożenie podpisu elektronicznego. Jeśli będzie taka potrzeba, zajmę się również wystawieniem faktur.

[Przykład 2 ] Strona internetowa

Twoja sytuacja: Za każdym razem tłumaczysz klientom swoją ofertę, bo nie masz miejsca w sieci, które byłoby Twoją wizytówką.

Jak mogę Cię wesprzeć?
Wyklikam dla Ciebie stronę internetową, która będzie Twoją skuteczną wizytówką przez całą dobę.

[Przykład 3 ] Newsletter

Twoja sytuacja: Masz już dużą liczbę osób, które obserwują Cię w social mediach, ale tak naprawdę czujesz, że relacja z nimi mogłaby być wzmocniona.

Jak mogę Cię wesprzeć?
Stworzę dla Ciebie konto w programie do mailingu i wdrożę Cię w całą jego obsługę.

Oczywiście to są tylko poglądowe przykłady. Chciałbyś oddelegować coś, czego nie znalazłeś powyżej? Zadania, które wykonuje Wirtualna Asystentka są tak różnorodne i uzależnione od branży. Pobierz mój miniporadnik [kliknij tutaj by pobrać], który pomoże Ci znaleźć w Twoim biznesie zadania do oddelegowania.

Twoją listę zadań możesz ze mną skonsultować podczas 15-minutowej, bezpłatnej, niezobowiązującej rozmowy online – umawiam się. A jeśli wolisz kontaktować się mailowo – napisz do mnie: [email protected]

Podobne wpisy