Jak w łatwy sposób podpisać umowę z Wirtualną Asystentką?
Jak już wiecie początek współpracy z Wirtualną Asystentką to formalności (umowy). Każdy z Was zapewne chciałby ten etap przejść szybko i bezboleśnie…. Wasze życzenie się spełni dzięki platformie Autenti. Zaczytaj się….

Nie wyobrażam sobie podjęcia współpracy z klientem bez podpisania umowy. Papierki przede wszystkim. Tak naprawdę przygotowanie całej otoczki formalnej leży po stronie Wirtualnej Asystentki, więc zadanie to schodzi z Twoich bark – przedsiębiorco. Wystarczy, że zapoznasz się z umową, którą otrzymasz od Wirtualnej, skonsultujesz ją ze swoim radcą prawnym i naniesiesz poprawki, jeśli umowa tego wymaga.
Pewnie teraz zastanawiasz się w jaki sposób podpisywana jest umowa z Wirtualną Asystentką – od strony technicznej?
Podpisanie umowy drukowanej
Jeszcze do nie dawna, procedura podpisania umowy z Wirtualną Asystentką nie należała do najłatwiejszych. Dlaczego? Było szereg czasochłonnych czynności do wykonania.
Jak to wyglądało u mnie?
WIRTUALNA ASYSTENTKA:
1. wiadomość e-mail do klienta zawierająca dwie umowy:
– umowa o współpracę (liczba stron – 4),
– umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych (liczba stron – 3),
KLIENT:
1. wydrukowanie umów (łączna liczba stron – 7).
2. uzupełnienie danych.
3. podpisanie umów (2 podpisy).
4. skanowanie umów (7 stron).
5. przesłanie umów do Wirtualnej Asystentki.
WIRTUALNA ASYSTENTKA:
1. wydrukowanie umów (łączna liczba stron – 7).
2. podpisanie umów (2 podpisy).
3. skanowanie umów (7 stron).
4. przesłanie umów do klienta.
KLIENT:
1. wydrukowanie umów (łączna liczba stron – 7).
Jak widać cała procedura była skomplikowana i na pewno uciążliwa dla mnie – Wirtualnej Asystentki jak i dla każdego przedsiębiorcy. W większości przypadków rozpoczęcie właściwej współpracy opóźniało się, bo raz Wirtualna Asystentka czekała za dokumentami od klienta, a następnym razem to klient czekał za dokumentami od Wirtualnej Asystentki. A czas płynął. Dni, które mogły być już przeznaczone na współpracę umykały dość szybko. Dodatkowo kolejna ważna kwestia to taka, że aż 21 kartek papieru było potrzebnych do zawarcia umowy, niepotrzebnie.
Na szczęście powyżej opisana procedura należy już do mojej przeszłości. Czas na nowe – platformę AUTENTI.
Podpisanie umowy przez Autenti
Szukałam łatwiejszej drogi do zawarcia współpracy z klientem i tak odkryłam Autenti. Platformę, dzięki której podpisanie umowy jest szybkie, wygodnie i bezpieczne. A co najważniejsze, bez drukowania, bez skanowania i bez wykonywania zbędnych czynności.
Jak teraz to wygląda u mnie:
WIRTUALNA ASYSTENTKA:
1. Wgranie umów do Autenti.
2. Wysłanie wiadomości e-mail z zaproszeniem do podpisania dokumentu przez klienta.
KLIENT:
1. Zapoznanie z treścią dokumentu.
2. Potwierdzenie danych i akceptacja treść dokumentu jednym kliknięciem.
WIRTUALNA ASYSTENTKA:
1. Podpisanie dokumentu jednym kliknięciem.
Podpisane! Bez ani jednej kartki papieru.
Tak wygląda proces podpisania umowy przez Autenti. KLIK… i umowa podpisana. Możesz to zrobić gdziekolwiek jesteś i na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu. Nie musisz już nic drukować, ani skanować. Zyskałeś czas i nie zmarnowałeś kilku stron papieru.
TY – przedsiębiorco jako podpisujący nie musisz instalować żadnego oprogramowania, a także nie płacisz za usługę. Po podpisaniu umowy przez Ciebie nikt nie może zmienić jej treści.
Umowy zawierane przez Autenti są prawnie wiążące.
Jeśli zdecydujesz się na współpracę z Wirtualną Asystentką to nie martw się tym, że e-podpis to dla Ciebie nowość. Krok po kroku przeprowadzę Cię przez całą procedurę, która nie jest wcale skomplikowana.
Platforma Autenti oferuje usługi związane z podpisywaniem dokumentów przez internet i dedykowana jest dla przedsiębiorców i firm. Może Twoja firma też skorzysta z innowacyjnych rozwiązań, jakie daje ta platforma.