Jak w łatwy sposób podpisać umowę z Wirtualną Asystentką?

Wirtualne asystentki stały się kluczowym narzędziem wspierającym biznesowy świat, umożliwiając przedsiębiorcom skoncentrowanie się na najważniejszych zadaniach. Aby skorzystać z usług wirtualnej asystentki, niezbędnym krokiem jest podpisanie umowy, która jasno określi warunki współpracy. Każdy z Was zapewne chciałby ten etap przejść szybko i sprawnie. W tym wpisie blogowym dowiesz się, jak wygląda proces podpisania umowy w formie elektronicznej.

Umowy we współpracy

W ramach współpracy z Wirtualną Asystentką zawierana jest umowa o świadczenie usług wirtualnej asysty oraz umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych.

  • Umowa o świadczenie usług wirtualnej asysty określa sposób rozliczania czasu pracy, wysokość wynagrodzenia, czas trwania umowy i warunki wypowiedzenia, obowiązki wirtualnej asystentki oraz klienta – czyli Twoje. Dodatkowo umowa ta zawiera klauzulę zachowania poufności. Dzięki tej umowie wszystkie aspekty współpracy są uregulowane i masz pewność, że nie będzie żadnych niedomówień.
  • Umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych określa zasady i warunki przetwarzania danych w imieniu administratora danych osobowych. Dzięki tej umowie masz pewność, że dane Twoich odbiorców są ze mną bezpieczne.

Umowy te przygotowane są przez radcę prawnego, który zadbał o każdy aspekt prawny we współpracy z Wirtualną Asystentką.

Proces podpisania umów

Proces podpisania powyższych umów rozpoczyna się w momencie, w którym to wyrazisz chęć współpracy z Wirtualną Asystentką. Wtedy to pierwszym krokiem procesu jest przesłanie Ci w wiadomości e-mailowej draftu umów do wglądu. To jest Twój czas, abyś sobie wszystko na spokojnie przeczytał, zgłosił pytania lub ewentualne poprawki.

Po uzyskaniu Twojej akceptacji i przesłaniu danych do umowy tj. NIP, dane osoby reprezentującej, numer telefonu, adres e-mail przystępuję do przygotowania umów do podpisania w formie elektronicznej na dedykowanej platformie. Obecnie korzystam z platformy Autenti, która to dostarcza e-podpis, zgodny z prawem i działa na podstawie rozporządzenia eIDAS, regulujące funkcjonowanie podpisu elektronicznego w Unii Europejskiej. Ważne jest to, że do podpisania umowy, nie musisz mieć założonego konta na tej platformie.

Umowy do podpisania w formie elektronicznej zostaną przesłane na Twój adres e-mailowy z konta pocztowego platformy Autenti w ciągu 24 godzin od Twojej akceptacji. Dodatkowo otrzymasz ode mnie wiadomość zawierającą instrukcję podpisania umowy za pośrednictwem tej platformy.

Zobacz poniżej jakie kroki musisz wykonać, aby podpisać umowę w formie elektronicznej.

skrzynka odbiorcza

Otwórz wiadomość e-mail z platformy Autenti.

wiadomość e-mail

Kliknij w niebieski przycisk – dokument.

platforma Autenti

Ponownie zapoznaj się z treścią umowy i zweryfikuj swoje dane.

platforma Autenti

Zaznacz “Oświadczam, że znam i akceptuję treść we wskazanych plikach”.

platforma Autenti

Kliknij przycisk – Rozpocznij podpisywanie.

dokument-ikona

Podpisane!

Bez ani jednej kartki papieru.

Gdy umowa zostanie podpisana przez wszystkie jej strony, otrzymasz ją w oddzielnej wiadomości e-mailowej z Autenti. Umowę możesz pobrać w formie PDF i zapisać ją na swoim dysku.

Tak wygląda proces podpisania umowy przez Autenti. KLIK… i umowa podpisana. Możesz to zrobić, gdziekolwiek jesteś i na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu. Nie musisz już nic drukować, ani skanować. Zyskałeś czas i nie zmarnowałeś kilku stron papieru… a to ważne! Jak widzisz, proces formalny jest maksymalnie uproszczony i to było moim celem na tym etapie współpracy ze mną.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą? Umów się na 15-minutową, bezpłatną, niezobowiązującą rozmowę online – umawiam się. A jeśli wolisz kontaktować się mailowo – napisz do mnie: [email protected]

Podobne wpisy