Video procedura – łatwy sposób na delegowanie zadań
Lista zadań stworzona. Już wiesz jakie zadania chcesz oddelegować Wirtualnej Asystentce. Teraz pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób przekazać swoją wiedzę, która pozwoli oddelegowane zadanie zrealizować prawidłowo i bez poprawiania. Odpowiedź jest tylko jedna i nie brzmi zachęcająco – PROCEDURY. Dlaczego warto tworzyć procedury oraz jak to zrobić bez bólu? Zaczytaj się…
Skuteczne delegowanie zadań
Znalazłeś już swoją Wirtualną Asystentkę i przyszedł czas na oddelegowanie jej pierwszego zadania? Jednak nie za bardzo wiesz jak się do tego wszystkiego zabrać. W jaki sposób przekazać swoją wiedzę o wykonaniu zadania drugiej osobie, aby ta dobrze je zrozumiała i potrafiła je wykonać samodzielnie, a co najważniejsze bez poprawiania z Twojej strony.
Tak naprawdę sekretem skutecznego delegowania zadań są procedury i to od nich należy zacząć. Brzmi nieciekawie, formalnie i nudno, ale nie taki diabeł straszny jak go malują. To ty tworzysz procedury, więc forma jej tworzenia zależy wyłącznie od Ciebie.
Pewnie teraz sobie myślisz, że łatwo powiedzieć, a trudniej wykonać. Gdy myślisz o procedurach, to na pewno przed oczami masz plik kartek papieru, na których rozpisane jest krok po kroku, co należy zrobić. Dodatkiem do tego wszystkiego są grafiki, mające pomóc osobie czytającej w zobrazowaniu całej ścieżki. Sposób ten jest niestety powszechnie stosowany, a do tego wykonanie takiej procedury zajmie Ci masę czasu, którego Ty nie masz. To dlatego zdecydowałeś się na oddelegowanie zadań, bo chcesz mieć więcej czasu na rozwój swojej firmy, a nie na siedzenie godzinami przed komputerem, aby przygotować procedurę. W idealnym świecie każdy przedsiębiorca zacząłby tworzyć procedury już od samego początku istnienia firmy, no ale rzeczywistość jest taka, a nie inna.
O ważności procedur przekonujemy się właśnie w momencie, w którym chcemy zacząć delegować.
Video procedura
A co powiesz na procedurę w formie video?
Wykonujesz swoje codzienne zadanie, nagrywając całą ścieżkę od początku do końca. Pobierasz filmik i wrzucasz go np. na Google Dysku lub YouTube w trybie prywatnym. Proste prawda 🙂
Jak przygotować się do nagrania procedury?
Obejrzyj video z instrukcją.
LOOM – program do nagrywania ekranu komputera
- Załóż konto: www.loom.com
- Rozszerzenie do Chrome [pobieram]
Miło mi będzie, jeśli po obejrzeniu filmu napiszesz komentarz i zasubskrybujesz mój kanał.